Łazienka w stylu loftowym

Styl loftowy choć można powiedzieć, że jest dość surowy, to podbił serca ogromnej liczby osób. A możemy się o przekonać chociażby wtedy, gdy oglądamy programy telewizyjne o metamorfozach i urządzaniu wnętrz. Średnio w co drugim odcinku pojawia się temat loftu. Można go zastosować nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w łazience. Co charakteryzuje wnętrza loftowe i jak je urządzić, żeby wyglądały niezwykle klimatycznie? 

Loft to propozycja przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy preferują przestrzenie minimalistyczne, ale z tak zwanym pazurem. Na pewno na łazienkę loftową mogą zdecydować się wyłącznie osoby, które są odważne i mają zmysł artystyczny. 

Meble łazienkowe loft i wnętrze utrzymane w surowym klimacie

To co w pierwszej kolejności nasuwa się na myśl, kiedy myślimy o lofcie, to cegły. Jako że styl ten wyraża charakter przemysłowy, to wszelkiego rodzaju odsłonięte belki, stropy, wysokie sufity i surowe cegły są jak najbardziej mile widziane. W przypadku gdy nie zbijać tynku, aby pozostawić gołą cegłę, to możemy zastosować tynku strukturalny lub beton. Jeszcze prostszą alternatywą jest pomalowanie ścian, najlepiej na szaro bądź połączyć biel z czernią. Nie trzeba też tracić czasu na zabudowywanie rur czy chowanie w ścianie kabli, a nawet nie powinno się tego robić, bo w lofcie jest to nie tylko dozwolone, ale nawet pożądane… Jaka kolorystyka dominuje w tym stylu? Głównie biel, czerń i szarość. Ale jeśli obawiamy się, że taka łazienka będzie „zimna”, to możemy ocieplić ją poprzez wykorzystanie drewna. I nie musi to być wyłącznie w dodatkach. Bardzo efektownie i stylowo będzie się bowiem prezentowała podłoga z drewna, jak również drewniane meble. Tyle, że nie mogą być one całe wykonane z tego naturalnego surowca. Bo meble łazienkowe loft, to wykonany z metalu czarny stelaż z drewnianymi frontami. Jednym słowem zasada jest taka, że wszelkie relingi i profile muszą być czarne. W łazience nie może zabraknąć też luster, a w tej loftowe ważne jest to, aby pozbawione były one ram.