Modne kabiny prysznicowe 

Remont łazienki wiąże się zazwyczaj z dużymi kosztami, nic zatem dziwnego, że urządzając wnętrze, chcemy, aby każdy element był dobrze przemyślany i funkcjonalny. Choć niewątpliwie tym, na co zwracamy równie dużą uwagę, są panujące trendy. Jaką kabinę prysznicową wybrać, żeby była nowoczesna, efektowna, a przy tym trwała i perfekcyjnie spełniała swoje zadanie? 

Na pewno niska cena nie jest wyznacznikiem, który powinien kierować naszymi wyborami. Bo musimy sobie zdawać sprawę z tego, że niskie koszty produkcyjne można otrzymać tylko wtedy, kiedy wykorzystuje się materiały niskiej jakości. A przecież nie chcielibyśmy doświadczyć sytuacji, w której kabina po kilku miesiącach użytkowania nadawałaby się do wymiany. 

New Trendy kabiny, czyli minimalizm i najwyższa jakość 

W ostatnim czasie trendy się nieco zmieniły i na popularności straciły kabiny z dużymi uchwytami i okazałymi brodzikami, a zyskały te proste, idealnie wpisujące się w styl minimalistyczny. I właśnie takie modele dominują w kolekcji New Trendy – kabiny te wykonane zostały z niebywałą precyzją i są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Jeżeli chodzi o kształty, to do małych łazienek nadal chętnie są wybierane kabiny półokrągłe, ale w magazynach wnętrzarskich prym wiodą kabiny kwadratowe oraz prostokątne. Przykładem nowoczesnego, kwadratowego egzemplarza jest kabina New Trendy Soleo 90×90. A co z szybami? W tej kategorii wygrywają kabiny z przezroczystym oszkleniem. Oznacza to, że wszelkiego rodzaju przyciemnienia oraz elementy matowe, które tak chętnie były wybierane w poprzednich sezonach teraz stały się już passe. Warto dodać, że przezroczyste szyby są doskonałym wyborem do niewielkich łazienek, ponieważ w ten sposób możemy je optycznie powiększyć. Na koniec pozostała kwestia brodzika. W tym temacie warto kierować się nie tyle modą, co praktycznymi aspektami, które są kwestią indywidualną. Bo choć modne są kabiny pozbawione brodzików, to każdy rodzic małego dziecka przyzna, że wysoki brodzik to podstawowe wyposażenie łazienki.