Szyba prysznicowa – dostępne warianty 

Wydawać by się mogło, że rolą kabiny prysznicowej jest tylko to, żeby chroniła łazienkę przed zalaniem. Jednak chyba wszyscy zgodzą się z tym, że sprawa jest dużo bardziej złożona. Bowiem czasy, kiedy zwracaliśmy uwagę wyłącznie na to, żeby było praktycznie i funkcjonalnie mamy dawno za sobą. Z uwagi na szeroki wybór asortymentu w przystępnych cenach, ogromną wagę przykładamy również do estetyki. W przypadku kabin ma to odzwierciedlenie w obramowaniach, uchwytach, rodzajach brodzika, jak również szkła. Popularna, a zarazem klasyczna szyba przezroczysta nie jest jedyną opcją, ponieważ w sprzedaży dostępna jest też oryginalnie wyglądająca czarna szyba prysznicowa. Kiedy warto się na nią zdecydować i o czym należy wiedzieć czy wyborze szyby? 

Czarna szyba prysznicowa, o której już wspomniano, to doskonała propozycja do nowoczesnych i designerskich łazienek. Prezentuje się ona niezwykle efektownie, jednak trzeba mieć świadomość tego, że ciemne szkło może pomniejszyć optycznie wnętrze. Dlatego też jeśli nasza łazienka jest mała, to lepiej sięgnijmy po szkło w standardowym wydaniu. Jeśli jednak mamy to szczęście, że możemy pochwalić się salonem kąpielowym, to wówczas szyba prysznicowa w ciemnym kolorze będzie jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. 

Składana kabina prysznicowa – wybór szyby

Składana kabina prysznicowa, jak i każda inna, może mieć szkło o różnej grubości. Możemy się spotkać z taflami od czterech do dziesięciu milimetrów grubości. Te masywniejsze stosuje się zazwyczaj do ścianek wolnostojących, natomiast w systemie jezdnym są nieco cieńsze. Jednak sięgając po sprawdzone produkty wysokiej jakości, nawet w przypadku małej grubości, nie musimy obawiać się tego, że przy przypadkowym uderzeniu szyba stłucze się w drobny mak. Ponadto drzwi prysznicowe rozsuwane, jak i otwierane mogą być wyposażone w matowe szkło, które w o wiele mniejszym stopniu prześwituje, co może zwiększyć komfort podczas brania prysznica… Wybór kabin i szyb jest bardzo duży, co pozwala zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.