Nowoczesne łazienki z odpływem liniowym

Jeszcze jakiś czas temu w każdej łazience, w której znajdował się prysznic, obowiązkowo musiał być też brodzik. Trendy bywały różne i raz najmodniejszym wyposażeniem były brodziki wysokie, a nieco później zastąpiły je niskie modele. Jednak i one odeszły już do lamusa i obecnie królują kabiny, które montowane są na płytkach. Jest to możliwe za sprawą odpływu liniowego, czyli podłużnej rynienki znajdującej się w podłodze, której zadaniem jest odprowadzanie wody.

Odpływy liniowe dostępne są w sprzedaży o różnych wymiarach dłuższe oraz krótsze. Do najbardziej standardowych należy odpływ liniowy 90 cm, ale jeśli miejsce, które planujemy przeznaczyć na prysznic jest krótsze, to bez problemu możemy wejść w posiadanie odpływu na 50 cm czy 60 cm. Przy czym warto podkreślić, że odpływ liniowy może też być dłuższy i wynosić nawet 120 cm. Jeśli chodzi o szerokość, to średnio ma ona 7 cm.

Odpływ liniowy 90 cm – czyszczenie

Do największych atutów odpływów należy zaliczyć to, że cechują się one bardzo wysoką estetyką i są łatwe w utrzymaniu w czystości. Jest to tak naprawdę must have każdej nowoczesnej łazienki. W tradycyjnym brodziku mankamentem jest to, że brud osadza się we wszelkich zakamarkach, natomiast przy odpływie liniowym ten problem w ogóle nie istnieje… Odpływ liniowy syfon – jak go czyścić? Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak wyczyścić to, co zatrzyma się wewnątrz rynienki. Otóż jest to możliwe po zdjęciu maskownicy i umyciu jej pod bieżącą wodą. Takie regularne czyszczenie jest bardzo ważne, ponieważ wewnątrz osadza się nie tylko osad z mydła, ale też włosy, które po jakimś czasie mogą sprawić, że odpływ się zatka i woda nie będzie już spływała tak szybko, jak powinna.

Odpływ liniowy to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie, pozwalające cieszyć się piękną i stylową łazienką. Wybierając kabinę warto zwrócić uwagę na kabiny prysznicowe prostokątne 80×120, które zapewnią wygodne korzystanie z prysznica i oryginalny design… Zamów odpływ liniowy i odmień swoją łazienkę!