Największe trendy łazienkowe 

Urządzając łazienkę warto mieć na uwadze najnowsze trendy, ponieważ dzięki temu stworzy wnętrze, którym wszyscy goście będą się zachwycać, ale musi to być spójne z naszym gustem. Ślepe podążanie za modą nie jest bowiem dobrym tropem, bo możemy wydać duże pieniądze na wnętrze, w którym będzie się źle czuli lub które będzie mało funkcjonalne. Na szczęście obecne trendy są tak różnorodne, że każdy powinien odnaleźć w nich coś, co skradnie jego serce. Zatem na co warto postawić remontując łazienkę? 

Beż czy szarość, wanna czy prysznic, drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej czy składane? To tylko kilka z pytań, na jakie trzeba znać odpowiedź, aby móc przystąpić do metamorfozy łazienki. W celu ułatwienia sobie tego zadania warto poczytać co w trawie piszczy, jakie panują trendy i tym samym czym można byłoby się zainspirować. 

Kabina prysznicowa półokrągła przyścienna do małych łazienek

Większość z nas posiada małe łazienki. W takich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się kabina. Od kilku sezonów najmodniejsze kabiny to te z drzwiami uchylnymi, jednak przy niewielkim metrażu lepiej sprawdzą się drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej. Bo nie zabierają dodatkowej przestrzeni, która musi być zapewnione, aby drzwi można było swobodnie otworzyć. Wśród trendów możemy znaleźć też kabiny walk-in bardzo nowoczesne, ale nie wszyscy są do nich przekonani. A to dlatego, że nie mają one drzwi – składają się z samych boków. Kolejnym szalenie modnym wyposażeniem łazienki jest odpływ liniowy. Ale jeśli zależy nam na brodziku, to spokojnie możemy się na niego zdecydować, bo świetnie będzie pasował między innymi z kabiną taką jak kabina prysznicowa półokrągła przyścienna i będzie ponadczasowy. Jeśli chodzi o kolory, to nieprzerwanie modne są szarości, styl loftowy, ale też odcienie beżu, a ostatnio pojawił się trend z wykorzystaniem intensywnych barw, jak chociażby pomarańcz. Stylową łazienkę uzyskamy również wtedy, gdy postawimy na drewno oraz kamień, a szczególnie imitację marmuru. Jednym słowem jest w czym wybierać. Sposobów na urządzenie pięknej, nowoczesnej i stylowej łazienki jest całe mnóstwo – wystarczy tylko się zainspirować, poszukać odpowiednich elementów wyposażenia, a efekt przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania.